b_150_0_16777215_00_images_Ilustracje_warsztaty_triduum_2012.pngJuż po raz czwarty (a trzeci w Zielonej Górze) w dniach 9-11 marca 2012 roku w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbyły się w Warsztaty muzyczno-liturgiczne przed Triduum Paschalnym, które zgromadziły ponad 70-ciu uczestników z całej diecezji. W czasie trzech, pracowitych dni zgłębialiśmy sens przeżywania Świętego Triduum Paschalnego poprzez zajęcia warsztatowe i konferencje. 

b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_Warsztaty_Triduum_warsztaty_triduum_2012.jpgRepertuar obejmował pieśni jednogłosowe (również te zaczerpnięte z chorału) oraz wielogłosowe. W czasie prób  odkrywaliśmy piękno każdej z nich, wczytując się w poszczególne strofy tekstu, próbując go interpretować oraz wyrazić poprzez określone środki muzyczne. Natomiast podczas konferencji mogliśmy zapoznać się treściami, symbolami i sensem Triduum Paschalnego oraz zauważyć jak znaczące miejsce w jego przebiegu zajmuje muzyka, której odpowiedni dobór i wykonanie jest niezwykle ważne. 

Cały pakiet warsztatowych doświadczeń niech będzie dla nas pomocny w czasie posługi muzycznej. Zachęcam jeszcze raz do pochylenia się nad tekstami liturgicznymi i pieśni, aby te Święta stały się dla nas prawdziwym szczytem całego roku liturgicznego!

 

Początek strony