Dnia 15. kwietnia 2012r. odbyła się Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy pod hasłem „Daj się odnaleźć”. Już po raz 35. maturzyści z całej naszej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, spotkali się w tym świętym miejscu, aby prosić Boga nie tylko o pomoc podczas egzaminu dojrzałości, ale również o opiekę w nadchodzącym dorosłym życiu.

Nasza Diakonia Muzyczna została poproszona do posługi w tym uroczystym dniu. Rozpoczęliśmy swoje przygotowania o godzinie 7:00 modlitwą prosząc, aby nasz śpiew wypływał prosto z serca na chwałę Pana i błogosławieństwem księdza Łukasza Parniewskiego. 

O godzinie 11:00 podjęliśmy służbę podczas Mszy Świętej w bazylice, której przewodził bp Stefan Regmunt. Zgromadzili się tam wszyscy: maturzyści, rodzice, katecheci, nauczyciele i księża, którzy przyjechali na Jasną Górę. Pod dyrygenturą Joanny Kowalik członkowie diakoni ubogacali śpiewem i grą liturgię, pragnąc ukazać, iż Pan jest naszą mocą, pieśnią, naszym Zbawcą. Tym samym pomagaliśmy wiernym w modlitwie i w przeżywaniu Eucharystii. 

Następnie o godz. 14.00 odbywało się Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w kaplicy. Przed Cudownym Obrazem, zebraliśmy się już w mniejszym gronie, ale również pełni radości i entuzjazmu. Przed obliczem Najświętszej Marii Panny wyrażaliśmy nasze „jestem, pamiętam, czuwam”. Klęcząc, śpiewaliśmy pieśń „Pomódl się Miriam” prosząc również Maryję o orędownictwo za nami. Po odśpiewaniu Koronki do Miłosierdzia Bożego został odczytany Akt zawierzenia maturzystów. W nim powierzaliśmy maturzystów pod opiekę Jasnogórskiej Królowej Polski. Na zakończenie, po błogosławie księdza biskupa, wychwalaliśmy Matkę Bożą pieśnią „Zaśpiewajcie, serca nasze”.

Pielgrzymka na Jasną Górę jest czasem modlitwy, zadumy i refleksji. My, maturzyści, zastanawiamy się jakie kroki powinniśmy podjąć w naszym życiu. Co powinniśmy uczynić, aby być coraz bliżej Boga, aby kroczyć wyznaczoną dla nas drogą. Jest to również czas radości i podziękowania Bogu za to wszystko co do tej pory nas w życiu spotkało, za rodzinę, przyjaciół, nauczycieli, księży, którzy dbali o nasz rozwój fizyczny i duchowy.

Początek strony