b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_PielgrzymkaRuchu_Rokitno2012-01.JPGW pierwszą niedzielę września odbyła się Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie do Rokitna. Jednak wielu animatorów naszej diakonii spędziło w Rokitnie 11 dni. Jak to się stało? Już wyjaśniam:) Wszystko zaczęło się 23 sierpnia, kiedy to w godzinach południowych zjawiliśmy się w Rokitnie aby przeżyć Kurs Oazowy dla Animatorów. 

KODA przygotowywał nas do pełnienia posługi animatora w sposób jak najbardziej kreatywny, uczył nas nowych metod aktywizacji uczestników nie zapominając oczywiście o charyzmacie Ruchu Światło- Życie. Każdego dnia modliliśmy się jutrznią i nieszporami, a w ciągu dnia mieliśmy wiele konferencji, prowadzonych przez niezwykłe osobistości (w tym moderatora Diecezjalnej Diakonii Muzycznej! :)). Przybliżały nam one istotę posługi w Oazie. Nie zabrakło również spotkań w grupach, które towarzyszą nam w każdym momencie naszej formacji. Najważniejszym momentem dnia była Eucharystia, która dla nas jest szczytem komunii z Bogiem. Ze względu na miejsce odbywania się naszych rekolekcji oczywisty był udział w codziennym Apelu Maryjnym w Bazylice Rokitniańskiej, gdzie dziękowaliśmy Pani Cierpliwie Słuchającej za cały dzień. 

Dla wszystkich animatorów DDMuz ważnym zadaniem był tak zwany 'muzyczny dnia', który był odpowiedzialny za wszystkie punkty programu pod względem animowania śpiewu. Było to nie lada wyzwanie, z którym jednak poradziliśmy sobie wyśmienicie. Podczas KODA poznaliśmy wielu animatorów muzycznych innych diecezji. Mam nadzieję, że nawiążemy z nimi częstszy kontakt. Zwieńczeniem KODA była Msza Święta odprawiana przez bp Kazimierza z Białorusi, który opowiedział nam o funkcjonowaniu Ruchu w jego kraju.

b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_PielgrzymkaRuchu_Rokitno2012-02.JPGPo owocnym czasie jakim był KODA nastąpiły Diecezjalne Dni Wspólnoty Animatorów i Diakonii. Podczas nich zostały podsumowane tegoroczne oazy letnie oraz poznaliśmy plan na nowy rok formacyjny. Jednak nie był to czas wyłącznie 'przegadany'. DDWAiD możemy nazwac naładowaniem akumulatorów naszej wiary na cały kolejny rok. Wiele czasu poświęciliśmy na modlitwę -  w piątek wielu z nas skorzystało z sakramentu Pokuty i Pojednania w trakcie Adoracji Najświętszego, w sobotę natomiast doświadczyliśmy wspólnej modlitwy wstawienniczej. 

Myślę, że był to dla nas wszystkich czas bardzo pracowity, ale i owocny. Mam nadzieję, że będziemy stawac się bardziej świadomymi członkami Ruchu Światło- Życie i końcem naszej formacji nie będzie jedynie bycie animatorem małej grupy. ;)

Początek strony