b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_Inne_OJDMuz1.jpgGdzie? Wszędzie! No, może nie wszędzie, ale w wielu miejscach w Polsce. Miałam okazję przekonać się o tym, uczestnicząc w Oazie Jedności Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie. OJDMuz odbywała się w domu rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie w Częstochowie od piątkowego wieczora do niedzielnego popołudnia, w ostatni weekend września. Uczestniczyło w niej około 40 osób, w tym kilka małżeństw z Domowego Kościoła, niektóre z nich wraz z dziećmi. 

Jak podkreślał Marcin Łęczycki, odpowiedzialny za Centralną Diakonię Muzyczną, spotkaliśmy się przede wszystkim po to, żeby się poznać – porozmawiać ze sobą, spędzić wspólnie czas, razem pomodlić się i pośpiewać – stąd sporo było w programie „wolnego”. Nie zabrakło jednak także wspólnych Eucharystii, modlitwy Liturgią Godzin (tu pewną nowością dla nas były tony gregoriańskie – tradycyjne melodie używane w modlitwie brewiarzowej) i modlitwy uwielbienia. Mieliśmy też okazję wziąć udział w krótkich warsztatach dotyczących prowadzenia scholii, emisji i higieny głosu, prowadzonych przez panią doktor Elżbietę Grodzką – Łopuszyńską z Akademii Muzycznej w Katowicach.

b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_Inne_OJDMuz2.jpgWażnym elementem Oazy Jedności był czas dzielenia się doświadczeniami poszczególnych diakonii diecezjalnych. Po wysłuchaniu animatorów muzycznych z innych diecezji pomyślałam sobie, że warto, a nawet trzeba modlić się za to dzieło, bo potrzeba dużo sił, żeby budować nowe wspólnoty tam, gdzie do tej pory brakowało diakonii. Ostatnim punktem spotkania była dyskusja nad planami Centralnej Diakonii Muzycznej na nowy rok formacyjny - rozmawialiśmy między innymi o posłudze w Krościenku na wydarzeniach ważnych dla Ruchu i rekolekcjach wakacyjnych oraz o… nowej piosence roku ;). 

Fajnie było po raz kolejny (po COM-ie) doświadczyć tego, że nie jesteśmy diecezjalną „scholą”, tylko częścią ogólnopolskiej wspólnoty. : )

Początek strony