b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_Warsztaty_Triduum_WarsztatyTriduumGorzow2013.jpg3 marca 2013 r. uroczystą Mszą świętą w gorzowskiej katedrze zakończyła się druga edycja Warsztatów muzyczno-liturgicznych przed Triduum Paschalnym prowadzonych przed Diakonię Muzyczną naszego Ruchu. Podobnie jak w Zielonej Górze około 50 osób podczas weekendu intensywnie ćwiczyło śpiewy na Triduum Paschalne, słuchało konferencji liturgicznych oraz doskonaliło swój warsztat muzyczny. Wierzymy, że ten czas zaowocuje pięknem posługi w czasie najważniejszych świąt w roku liturgicznym.

Oto kilka wypowiedzi warsztatowiczów:

Aleksandra Krawiec:

Warsztaty były dla mnie czasem doskonalenia warsztatu, intensywnych ćwiczeń i dobrych spotkań z ludźmi. Ale to też czas czegoś więcej - to czas stawania przed Bogiem na porannej modlitwie, na tej w południe, zatrzymania przed Nim na wieczornej adoracji i posługiwaniu na Jego chwałę wspólnocie Kościoła. To takie chwilowe, ale jednak, zatrzymanie w Wielkim Poście. Przypomnienie, że cokolwiek robimy, powinniśmy robić dobrze, i z uwzględnieniem celu, o którym w każdej chwili należy pamiętać.

Emanuela Górka:

Warsztaty pozwoliły dostrzec piękno pieśni pasyjnych, które nie są dla młodzieży zbyt przystępne. Mam nadzieję, że pewne "klasyki" uda się wdrożyć na parafii w tej warsztatowej, oryginalnej wersji... Poznałam też kilka nowych, które warto byłoby zaśpiewać podczas Triduum. Atmosfera była przyjemna i sympatyczna, pełna ciepła. ;)

Początek strony