b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_ORD_Slubice.JPGW dniach 7-11 listopada 2013 roku w Słubicach odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii. Uczestniczyli w niej członkowie ruchu z różnych gałęzi i filii, w tym również członkowie naszej diakonii.

Oaza Rekolekcyjna Diakonii to krótkie, ale intensywne rekolekcje, w których na nowo odkrywamy charyzmat Światło-Życie. W kolejnych dniach pochylamy się nad rzeczywistością Nowego Człowieka, Nowej Wspólnoty i Nowej Kultury. W katechezach, konferencjach, modlitwie i liturgii zgłębialiśmy te pojęcia, odkrywaliśmy ich praktyczną realizację w Ruchu Światło-Życie. Owocem ORD jest decyzja o rozpoczęciu drogi do Stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie".

Oaza Rekolekcyjna Diakonii była również czasem osobistej refleksji nad zaangażowaniem w życie wspólnoty Ruchu Światło-Życie oraz weryfikacji naszego obrazu tego ruchu (nie zawsze prawdziwego lub niepełnego). Bardzo pozytywnym aspektem ORD jest spotkanie się członków ruchu różnych gałęzi, dzięki czemu mogą się nawzajem poznawać, dzielić doświadczeniami, planować wspólne działanie.

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki w swoim testamencie pisze o charyzmacie Światło-Życie jako o darze danym i zadanym. Czas ORD uświadomił nam, że Ruch Światło-Życie nie jest dla nas tylko czymś, co dostajemy, ale czymś, co powinniśmy współtworzyć i za co powinniśmy podejmować odpowiedzialność.

PS. W Galerii znajdziemy garść zdjęć z tych rekolekcji.

Początek strony