1979 - Ks. Roman Litwińczuk wraz z trzema osobami z diecezji uczestniczy w KAMUZO ogólnopolskim, które odbywało się w Lublinie. Przywozi stamtąd śpiewnik Exsultate Deo, który stanie się podstawowym źródłem nowych śpiewów liturgicznych uczonych podczas KAMUZO.

1983 - Odbywa się pierwsze KAMUZO. Ma formę trzech zjazdów weekendowych do Rokitna (na przełomie stycznia i lutego). Bierze w nich udział około 30 osób. Rekolekcje te prowadzi ks. Roman Litwińczuk (i tak będzie do 2002 r.)

1984 - KAMUZO odbywa się w Rokitnie podczas ferii zimowych i trwa 7 dni.

1987 - Uczestnicy KAMUZO podejmują się posługi muzycznej podczas Diecezjalnych Dni Młodych, które po raz pierwszy są organizowane w diecezji. Uznać można ten moment za rzeczywiste powstanie Diakonii Muzycznej ruchu Światło-Życie diecezji gorzowskiej (wtedy).

1989 - Uroczystość koronacji Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Diakonia Muzyczna współtworzy zespół śpiewaczy na liturgii Eucharystii.

1994 - Wydany zostaje śpiewnik "Matce Słuchającej", który szybko zdobywa popularność poza granicami diecezji. 

1994 - Przy okazji powstawania śpiewnika wydano kasetę "Matce Słuchającej". Nagranie zrealizowano w kaplicy domu rekolekcyjnego w Rokitnie.

1997 - Wizyta Jana Pawła II w Gorzowie Wielkopolskim. Diakonia Muzyczna współtworzy chór śpiewający podczas nabożeństwa z Papieżem.

2001 - Ks. Roman Litwińczuk zostaje Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie.

2002 - Ks. Roman Litwińczuk podczas KAMUZO przekazuje opiekę nad Diakonią Muzyczną dk. Łukaszowi Parniewskiemu

2006 - Trzecie wydanie śpiewnika "Matce Słuchającej"

2012 - Jubileusz - 30-te KAMUZO

Początek strony