Zegar astronomiczny - bazylika w GdańskuZakończył się rok 2013. Przełom roku, to czas podsumowań i planów na przyszłość.

Co za nami?

W końcówce stycznia 2013 r. miało miejsce trzydzieste pierwsze KAMUZO. Wzięło w nim udział 39 uczestników. 19 osób było pierwszy raz na takich rekolekcjach, reszta po raz drugi i więcej. Pierwszy raz zostało również zorganizowane KAMUZO®. Niewielka liczba uczestników, ale bardzo owocne spotkanie.

W Wielkim Poście udało się przeprowadzić dwie serie warsztatów przygotowujących do Triduum Paschalnego: w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze. Wzięło w nich udział łącznie ponad 100 osób. 

Tradycyjnie już, jak co roku, Diakonia Muzyczna posługiwała podczas nabożeństwa Kalwarii Rokitniańskiej, zielonogórskiej edycji Światowych Dni Młodzieży oraz w Pielgrzymce Maturzystów do Częstochowy. 

 Czerwiec był czasem intensywnych przygotowań do muzycznej posługi na wakacyjnych rekolekcjach oazowych. Przygotowano zestaw materiałów i pomocy dla animatorów muzycznych. Powstał również mały zeszyt z nutami zawierający najczęściej wykonywane melodie części stałych (tzw. „Muzycznik oazowy”).

27 lipca równolegle do Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w naszej diecezji odbyło się spotkanie młodych w Świebodzinie u stóp figury Chrystusa Króla. Diakonia Muzyczna posługiwała podczas tego wydarzenia we współpracy z TFP (Tymczasowa Formacja Prowizoryczna) oraz gośćmi ze scholi akademickiej z parafii św. Jakuba w Warszawie. 

W drugiej połowie sierpnia zwyczajowo odbyły się warsztaty w Broniszowie. Czas wypełniało ćwiczenie śpiewów na najbliższe wydarzenia, podejmowanie planów diakonijnych, również rozrywka a także posługa w kościołach parafialnym i filialnych Broniszowa. 

Na pielgrzymce Ruchu Światło-Życie do Rokitna w początkach września również nie mogło zabraknąć posługi Diakonii Muzycznej. Oprócz posługi był to czas podsumowań rekolekcji wakacyjnych.

W jesiennym semestrze odbyły się spotkania z udziałem przedstawicieli Diakonii Muzycznej: DWDD (Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych) w Poznaniu, ORD (Oaza Rekolekcyjna Diakonii) w Słubicach oraz spotkanie animatorów posługujących na najbliższym KAMUZO. 

Co przed nami?

Każdy rok przynosi nowe zadania - oprócz tych tradycyjnych, powtarzających się corocznie. W czerwcu czeka nas 25 rocznica koronacji Obrazu Rokitniańskiego. Ze względu na ścisły związek naszej diakonii z Rokitnem, z pewnością będziemy mieli jakieś zadanie do spełnienia. Rozpoczęta w zeszłym roku współpraca z Domowym Kościołem domaga się kontynuacji i wzmocnienia. Warsztaty przed Triduum tym razem miałyby się odbywać w Głogowie. Pozostaje też dużo pracy do wykonania w ramach formacji Diakonii.

Patrzymy z nadzieją w przyszłość, życząc sobie, by posługa Diakonii była na coraz większą chwałę Boga. A to wymaga modlitwy i konkretnego zaangażowania. Oby Pan nam w tym błogosławił.

Początek strony