b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_Rokitno_Rokitno2017-10.jpgPierwszy weekend września to niezwykły czas dla naszej diakonii. Jak co roku odbywają się wtedy w Rokitnie dni wspólnoty animatorów i diakonii oraz pielgrzymka Ruchu Światło-Życie. Miały one szczególny wymiar, gdyż mija w tym roku 30 lat od śmierci założyciela Ruchu sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 

Już od piątku mogliśmy posługiwać w czasie liturgii godzin i adoracji, będącej chwilą osobistego spotkania, a także wspólnotowego uwielbienia Boga obecnego pośród nas. W sobotę miało miejsce spotkanie diakonijne, gdzie mieliśmy okazję usłyszeć o przyszłych miejscach posługi, z których najbliższym będzie I Kongregacja Diakonii w Kęszycy Leśnej. Kilka godzin później, podczas nieszporów, błogosławieństwo do posługi animatorki odpowiedzialnej za diakonię muzyczną otrzymała Justyna Kozłowska. Życzymy jej łaski Bożej w posłudze.

Niedzielna pielgrzymka, będąca również czasem odpustu młodzieżowego ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny rozpoczęła się wspólnotowym śniadaniem, jutrznią, a później próbą śpiewu przed wspólną Eucharystią. Okazji do wychwalania Pana śpiewem nie brakowało, zatem dźwiękujmy Panu za te trzy dni posługi. Na nich nie poprzestaniemy! :)

Początek strony