b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_kongres2012-kosciol.jpgW Jego Imię idź! Jezusa władzę głoś! Oto, Kościele, jest czas, abyś powstał i głosił: Jezus, nasz Odkupiciel i Pan!

„Mamy mało czasu, a dużo do zrobienia” – tak rozpoczynała się każda próba Diakoni Muzycznej. Było to oczywiście powiązane z napiętym planem Kongresu Stowarzyszeń, Ruchów i Wspólnot dla Nowej Ewangelizacji, który rozpoczynał Rok Wiary w naszej diecezji. Był to szczególny czas, w którym rozmaite Stowarzyszenia, Ruchy i Wspólnoty zacieśniały więzy między sobą, ale przede wszystkim podjęły się wspólnej ewangelizacji i głoszenia zmartwychwstałego Jezusa mieszkańcom Zielonej Góry. Diakonia Ewangelizacji wraz z Diakonią Muzyczną zorganizowały i przeprowadziły Flash mob na zielonogórskim deptaku.

Podczas Kongresu Ruch Światło-Życie stacjonował w parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. Mogliśmy wysłuchać tam świadectw rodzin z Domowego Kościoła. Był to bardzo ważny punkt programu, bo jak napisał święty Paweł w Dziejach Apostolskich: Bo nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli. Te świadectwa spowodowały we mnie ogromną radość z łask jakich udziela nam Bóg. Ważnym punktem podczas Kongresu było czuwanie modlitewne „Wieczernik”, gdzie wszystkie wspólnoty z kościołów stacyjnych Zielonej Góry jednoczyły się na żywej rozmowie z Bogiem. Diakonia Muzyczna prowadziła  tam śpiewy podczas Nieszporów, którym przewodniczył ks. bp. Paweł Socha. Potem był czas na konferencję i osobistą modlitwę podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. 

Fot.: Gość NiedzielnyW Niedzielę, każda ze wspólnot brała udział w ewangelizacji. Diakonia Muzyczna posługiwała śpiewem na czterech Mszach Świętych w parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze. Następnie udaliśmy się do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie posługiwaliśmy na Eucharystii rozpoczynającej Rok Wiary. Był to dla nas ogromny zaszczyt. Rok Wiary to nie tylko głoszenie Chrystusa innym ludziom, ale również osobiste poszukiwanie odpowiedzi na pytania: Jak wierzę? Czy moje czyny współgrają z moja wiarą? Wspólnie z wszystkimi ludźmi zaśpiewaliśmy Credo, które było bardzo uroczyste. 

Spotkanie tak wielu wspólnot jest niepodważalnym dowodem na to, że Chrystus działa w życiu każdego z nas. Nie bójmy się zatem mówić głośno i wyraźnie: „Wierzę w jednego Boga”. Pokazujmy, że Chrystus jest naszym Panem i Zbawicielem a przede wszystkim najlepszym przyjacielem. 

Początek strony