Łaska

W mojej głowie pojawia się od razu kilka skojarzeń związanych z tym słowem. Jedne z tych skojarzeń mają pozytywny wydźwięk, inne niestety nie. Myślę sobie, że warto się nad nimi chwilę zastanowić.

Często słyszysz, że ktoś komuś innemu wyświadcza łaskę? Słyszysz czasem:

- Z łaski mi odpowiadasz,

lub

- Z łaski to robisz?

I co wtedy myślisz? Czasem pewnie myśl isz, jakie to przykre, że przymuszamy się nawzajem do robienia tego, czego tak po prawdzie nie chcemy. Lub patrząc z innej strony myslisz, że głupio jest pokazywać komuś, że rezygnujemy ze swojego JA po to, by naszym bliskim pomóc. Łaska zaczyna się nam więc kojarzyć z przymusem, z działaniem wbrew swojej woli, z działaniem tylko dlatego, że tak wypada lub, że ktoś nas zmusza. Ale tak czasem działa „łaska” u ludzi.

Czy Bóg też tak działa?? Czy o taką łaskę tu chodzi??

 NIE!!!

ŁASKA BOŻA TO DARMOWY DAR! Dar dla Ciebie i dla mnie.

Oczywiste! Czyżby?

Łaska Boża

b_150_0_16777215_00_images_Rozwazania_ModlitwaDiakonii_kula.jpgto dużo lepiej niż promocja w Twoim ulubionym sklepie. Bo to nie nowe opakowanie ze starą zawartością, ani nie ściema, że coś jest tańsze niż było wcześniej. Bóg daje Siebie - Tobie i mi - każdego dnia. Bóg, w każdym dziś, udziela Tobie i mi swojej ŁASKI. To tak, jakby dostawać wspaniałe prezenty codziennie. Problem polega na tym, że my tak często przyzwyczajamy się do otrzymywania tych prezentów, że z czasem nie chce się nam nawet ich rozpakowywać.

Chcę Cię więc dziś zachęcić, żeby rozpakować tę górę prezentów, które leżą gdzieś w kącie Twego serca. Znajdź chwilę, by być sam na sam z Bogiem i oczyma szeroko otwartymi patrz na dary, które dostajesz. Zobacz, że Bóg nie chciał bez Ciebie żyć, więc oddał swoje życie, byś Ty je otrzymał. Dostrzeż, że obok tych wszystkich darów, które czynią Cię unikatowym, Bóg udziela Ci swojej łaski, byś dostąpił zbawienia, byś osiągnął szczęście. Niczym na to nie zasłużyłeś. Ani TY ani ja. Rozejrzyj się i zobacz, że Bóg pomaga Ci powstać z upadku grzechu, że ON wyciąga do Ciebie otwartą dłoń. Przetrzyj oczy i zauważ, że przez całe życie towarzyszy Ci ŁASKA.

A teraz jeszcze przez chwilę pomyśl o ludziach, którym TY robisz prezenty. Jaka reakcja na prezent ofiarowany cię cieszy?

Pewnie ta, gdy ktoś cenny dla ciebie cieszy się darem, gdy skacze ze szczęścia. I tej osobie pewnie częściej dajesz prezenty, niż tym, którzy cieszą się umiarkowanie.

Chcesz obficiej doświadczać ŁASKI BOŻEJ?? Zacznij już dziś z NIĄ współpracować, zainwestuj ją a dostaniesz stokroć więcej.

b_150_0_16777215_00_images_Rozwazania_ModlitwaDiakonii_reka.jpgNie wierzysz?? – Bóg to obiecuje: 2 Kor 12, 9-10 Pan mi powiedział: Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali. Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. 10 Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny.

Wyciągnij rękę a Bóg ją wypełni!

Początek strony