b_150_0_16777215_00_images_Rozwazania_ModlitwaDiakonii_klucz_i_klawiatura.jpgNuta to graficzny znak dźwięku. Pojedyncze nuty są samotne i nic nie tworzą, ale wiele nut połączonych ze sobą może stać się miłą dla ucha, spójną całością. Tworzą utwór o melodii zapewniającej słuchaczowi piękne doznania. Jeśli jednak zabrakłoby którejś z nut mógłby on stracić cały swój urok. Gdyby kompozytor tworzący dzieło zapomniał o zapisaniu jednego z dźwięku, jego talent mógłby nigdy nie zostać zauważony.

Tak samo jest z nami i naszą posługą. KAŻDY z nas jest ważny i potrzebny. I małe i duże sprawy są równie istotne. Jeśli wydaje nam się, że nasza posługa jest mało przydatna, to jesteśmy w błędzie. Wszystkie nasze działania w oczach Pana mają wielką wartość. Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć. (1Kor 1,27)

 My - posługujący możemy stać się nutami w rękach Boga, Kompozytora. Nie jest ważne, jaką nutką jesteśmy: ósemką czy półnutą, mi czy e, fis czy ges. Wszyscy tworzymy jeden wspólny zapis nutowy, który tylko sam Bóg potrafi skomponować. Nie musimy się martwic tym, co nas otacza, Pan wie, gdzie KAŻDY z nas ma swoje miejsce na pięciolinii Bożego Planu. Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch, różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan, różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra. ( 1Kor 12,4-7)

Jeśli zdecydujemy się być Bożymi nutami musimy pamiętać, że sama posługa to nie wszystko. Nie wystarczy pięknie śpiewać czy grać. Jeśli nie będziemy robić tego wszystkiego na Chwałę Pana Boga, to na nic zda się nasz wysiłek i praca włożona w daną czynność. KAŻDY z nas powinien być świadomy tego, że posługa ma być częścią drogi do Boga, a nie celem wyprawy.

Czasem może nam się wydawać, że nie do końca wszystko idzie po naszej myśli. Zdarza się, że nie zagramy albo nie zaśpiewamy danej nuty. Ważne jest, byśmy nie zwracali większej uwagi na sprawy techniczne, a skupili się przede wszystkim na tym, Kto jest najważniejszy. KAŻDY z nas powinien posługiwać najlepiej jak tylko potrafi i wkładać w to całe swoje serce. Pamiętajmy, że to Pan czyni nas przezroczystym narzędziem i daje nam Swoją Łaskę aby być tą dobrą nutą.

b_150_0_16777215_00_images_Rozwazania_ModlitwaDiakonii_klucz_i_kulka.jpgWszyscy się od siebie różnimy, każdy człowiek jest inny. Wywodzimy się z innych domów, w inny sposób zostaliśmy wychowani, inne wartości nam przekazano. Pan Bóg nie dzieli ludzi na lepszych i gorszych. KAŻDY z nas może być częścią czegoś tak niewiarygodnie wielkiego, że trudno jest to wyrazić słowami - częścią Chwały Bożej. Jezus oddał swoje życie za nas, grzeszników. Moment, w którym to my możemy dać coś od siebie, małą cząstkę, która jest niczym w porównaniu dla daru Chrystusa, powinien być niebywale wielkim zaszczytem. Dziękujmy Panu, że możemy posługiwać z Diakonią Muzyczną, że jest nam dana taka szansa, być może jedna na milion, lepsza niż wygrana w totolotka.

Początek strony